سه شنبه, 08 مهر 99 | 2020 Sep 29 | 08:06:00| {{ weather.name }} {{ weather.description }}
1399-06-23 09:37

رییس سازمان حفاظت محیط زیست:

هر چه در قانون حمایت از محیط بانان پیش بینی شده، صد در صد اجرا می‌شود

عیسی کلانتری با حضور در بیمارستان میلاد تهران از محیط بان مجروح شهرستان شمیران عیادت و در جریان روند درمان او قرار گرفت.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری شمرون؛ عیسی کلانتری در حاشیه ملاقات با امیرحسین کرمیان، محیط بان مجروح منطقه حفاظت شده ورجین تهران (در ارتفاعات شهر لواسان)، با اشاره به قانون حمایت از محیط بانان که سال گذشته تصویب و امسال ابلاغ شده است، محیط بانان همانند ماموران نیروی انتظامی هستند، گفت: پیش از تصویب این قانون، اگر درگیری بین محیط بان و متخلف ایجاد و منجر به مرگ می شد، محیط بان در صورت عدم اثبات بی گناهی، قصاص می شد.

کلانتری با بیان این که خوشبختانه با تصویب این قانون، محیط بانان در انجام ماموریت های خود حمایت قانونی دارند، تصریح کرد: سازمان محیط زیست نیز هر چیزی که در این قانون پیش بینی شده است را به صورت صد در صد انجام می دهد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن قدردانی از وزارت بهداشت و درمان و نیروی انتظامی در حمایت از محیط بانان و رسیدگی به موقع به محیط بانان مجروح در کشور گفت: از بعد معیشتی و رفاهی محیط بانان هم تا آن جایی که قانون به ما اجازه دهد، تلاش می کنیم.

همچنین، جمشید محبت خانی، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور نیز با اشاره به اینکه سال گذشته و در زمانی که قانون حمایت از محیط بانان تصویب نشده بود با حمایت رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بیمه عمر و بیمه مسئولیت محیط بانان برقرار شد، خاطرنشان کرد:بر همین اساس، هر محیط بانی که جان خود را حتی در خارج از ماموریت سازمانی از دست دهد، بیمه عمر به صورت کامل به خانواده محیط بان تعلق می گیرد.

وی اظهار  داشت: در درگیری محیط بانان با متخلفان که به صورت سهوی منجر به مرگ می شود نیز، بیمه مسئولیت  مورد استفاده قرار می گیرد.

محبت خانی با تاکید بر اینکه محیط بان شمیرانی نیز برابر نظر پزشکی قانونی از بیمه عمر استفاده خواهد کرد، گفت: با هماهنگی های صورت گرفته با بیمه، امیدواریم بتوانیم طی هفته آینده، تمام دیه ها چه در مسئولیت و چه در عمر برای محیط بانان را پرداخت کنیم.