سه شنبه, 08 مهر 99 | 2020 Sep 29 | 07:47:57| {{ weather.name }} {{ weather.description }}
1399-06-25 11:15

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر لواسان:

کارمندان خدوم شهرداری لواسان در خدمت‌رسانی لحظه‌ای درنگ نکرده‌اند

به دلیل مشکلات پیش‌آمده در شهر لواسان، اعتماد مردم نسبت به مدیریت شهری خدشه‌دار شده بود که تلاش خواهیم کرد این اعتماد ازدست‌رفته را دوباره احیا کنیم.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری شمرون؛ یوسف شیخی در گفت‌وگویی اختصاصی با خبرنگار این واحد خبری، اظهار داشت: شورای اسلامی شهر لواسان در حدود یک سال باقیمانده تمام تلاش خود را به کار خواهد بست تا علاوه بر مبارزه تمام‌قد با تخلف‌های گوناگون، با پیگیری شبانه‌روزی، امور بر زمین‌مانده‌ی مردم را حل‌وفصل کنیم.

شیخی خاطرنشان کرد: به دلیل حوادث روی‌داده در مدیریت شهری لواسان، پروژه‌های عمرانی و خدماتی مشخصی در سطح شهر به‌صورت نیمه‌تمام وجود دارند که با کمک شهرداری، تلاش می‌کنیم در اسرع وقت نسبت به تکمیل آن‌ها اقدام کنیم؛ ضمناً، پروژه‌ی جدول‌گذاری بلوار اصلی شهر لواسان از میدان امام خمینی (ره) (میدان مرکزی شهر) تا میدان لشگرک، آب‌نمای مقابل ساختمان اصلی شهرداری لواسان، کمربندی سبو و ... با تلاش و پیگیری مدیران شهری، تکمیل شد.

 نایب رئیس شورای اسلامی شهر لواسان بیان داشت: درزمینه ی رفع مشکلات شهر که سال‌ها است شهروندان را با موانع بی شمار مواجه کرده است، تصمیم‌های مؤثری اتخاذ گردیده است، به‌خصوص موضوع طرح ایجاد کمربندی سبز شهر لواسان، با جدیت تمام در دست پیگیری است و در موعد مقرر به اطلاع عموم مردم خواهد رسید. بعلاوه، مشکل لکه‌گیری و آسفالت سطح شهر به‌صورت کامل انجام‌شده است و به‌زودی نیز آسفالت تمامی معابر و کوچه‌های خاکی شهر شروع خواهد شد.

وی یادآور شد: از تصمیم‌های خوبی که در چند ماه گذشته اتخاذ و عملیاتی شد، موضوع ساماندهی نیروهای شرکتی و حجمی شهرداری لواسان بود که تمام نیروهایی که از طریق دو شرکت مستقل در شهرداری مشغول به کار شده بودند، در یک شرکت پیمانکاری جدید (از طریق برگزاری مناقصه عمومی به کار گرفته شد) تجمیع و ساماندهی شدند. همان‌گونه که عموم مردم مطلع هستند، مشکلات عدیده‌ای در حوزه این دو شرکت وجود داشت که با همکاری شهردار محترم و اعضای شورای اسلامی شهر لواسان، بخش مهمی از این نابسامانی‌ها مرتفع گردید. در این زمینه در حد توان تلاش کردیم، بحث شایسته‌سالاری و عدالت را اجرا کنیم.

شیخی با اشاره به شرایط کنونی کشور و شیوع ویروس کرونا، ابراز داشت: موضوع ضدعفونی معابر اصلی و کوچه‌ها، مراکز اداری و تجاری و نیز مکان‌های عمومی و پرتردد شهر توسط نیروهای واحد مدیریت بحران همچون ماه‌های گذشته در دست پیگیری است و اغلب شب‌ها این عملیات انجام می‌شود.

وی همچنین با اشاره به دلخوری برخی از کارمندان شهرداری لواسان در ارتباط با بخشی از گفت‌وگوی پیشین خود پیرامون شرایط خاص به وجود آمده در شهر و راهکارهای مبارزه با فساد اداری و برخی سوءاستفاده‌ها، تأکید کرد: باید یادآوری کنم که صحبت‌های مطرح‌شده در گفت‌وگوی موردنظر، قبل از هر چیز، به‌طور مشخص به موضوع فساد و روش‌های مبارزه با این معضل مربوط بود و اگر هم موضوع دلالی یا واسطه‌گری و مبارزه با این‌گونه تخلف‌ها مطرح شد، تنها و تنها، برخی از افرادی موردنظر بودند که هم عموم مردم و هم کارمندان تلاشگر شهرداری لواسان به‌خوبی آگاهند، بنابراین؛ در این سخنان به‌هیچ‌وجه شخص یا بخش خاصی در شهرداری این شهر مدنظر نبوده است.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر لواسان در پایان، ضمن تقدیر و تشکر از تمام کارمندان خدوم شهرداری لواسان،  افزود: بر کسی پوشیده نیست که کارکنان زحمتکش شهرداری لواسان در این سال‌ها چه زحماتی برای شهروندان این شهر کشیده‌اند و در این شرایط سخت اقتصادی، به‌رغم تمام مشکلات موجود، به ادامه مسئولیت خود در خدمات‌رسانی به عموم مردم، لحظه‌ای درنگ نکرده‌اند.