چهارشنبه, 22 مرداد 99 | 2020 Aug 12 | 01:57:24| {{ weather.name }} {{ weather.description }}
1398-06-04 17:37:00

سفر یک‌روزه استاندار تهران به شهرستان شمیرانات

عکس آئین کلنگ زنی مدرسه شهید تیموری شهرک قمر بنی‌هاشم شمیرانات را نشان می‌دهد

با افتتاح پروژه‌های عمرانی و اجتماعی هفته دولت در سطح استان با ارزش ریالی ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان ۱۲ هزار نفر مشغول به کار خواهند شد.

به گزارش نشریه شمرون؛ انوشیروان محسنی بندپی شنبه 2 شهریور، همزمان با اولین روز هفته دولت در حاشیه آیین غبارروبی مزار شهدای امامزاده علی‌اکبر (ع) چیذر و کلنگ‌زنی مدرسه خیرساز شهرستان شمیرانات با اشاره به افتتاح یا کلنگ زنی ۳۷ پروژه با اعتباری بالغ‌بر ۲۶۰ میلیارد تومان در این شهرستان طی هفته دولت، اظهارداشت: این دستاورد نشان از آن دارد که باوجود تمامی توطئه‌های دشمن ما مقاوم هستیم و به سادگی از پا در نخواهیم آمد.

وی افزود: هفته دولت فرصتی است تا عملکرد دو شهید والامقام رجایی و باهنر که در اخلاق‌مداری و ساده زیستی الگوی دولت‌ها هستند و تمام تلاش و برنامه‌هایشان در راستای گسترش عدالت و تأمین امنیت و فقرزدایی بود را مرور کنیم.

استاندار تهران با بیان اینکه اعتباراتی که صندوق توسعه ملی در اختیار روستاها قرار داده و تحولات بی‌شماری را به دنبال داشته است، اظهارداشت: ۲۰ هزار میلیارد تومان ارزش افزوده به شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و روستاهای فاقد دهیاری تخصیص یافت که این همراهی مجلس شورای اسلامی و دولت منجر به نتایج مثبتی شد.

به گفته وی نرخ بیکاری ۳ ماهه اول ۹۸ در مقایسه با مدت مشابه در سال ۹۷ نیز ۲/۲ کاهش داشته است.

این مقام مسئول ضمن تأکید بر اینکه تهران به عنوان پایتخت کشور و نظام باید موردتوجه قرار گیرد، افزود: شاخصه تخت‌های بیمارستانی و فضای آموزشی این استان از استاندارد کشوری نیز پایین‌تر است و با این شرایط سالانه ۲۰ هزار نفر نیز به جمعیت تهران افزوده می‌شود.

استاندار تهران اعلام کرد: طی نشستی با وزیر بهداشت تصمیم‌های مثبتی اتخاذ شده و به زودی اتفاقات خوبی برای استان تهران در راه است.

محسنی بندپی خاطرنشان کرد: همچنین با اقدام جدی شهرداران تهران مانند افزایش حمل‌ونقل عمومی در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ شاهد کاهش آلایندگی هوا  بودیم.

وی ضمن تأکید بر اهمیت زیست پذیرتر کردن استان تهران، اذعان داشت: در تلاش هستیم با روش‌های کارشناسی و علمی شرایط را در تمام زمینه‌ها بهبود بخشیم و همچنین در رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی مانند معتادان متجاهر، کودکان کار و ... نیز تسریع شود.

در ادامه، سیاوش شهریور فرماندار شهرستان شمیرانات نیز ضمن تبریک هفته دولت، اظهار داشت: بیشتر پروژه‌های قابل افتتاح در شمیرانات با حمایت دولت در راستای تحقق فرمایشات رهبری و وزارت کشور مبنی بر حضور مردم که ولی نعمتان و سرمایه اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند در صحنه‌های اقتصادی متعلق به بخش خصوصی است.

وی تصریح کرد: تلاش ما برای شرکت بخش خصوصی در سرمایه‌گذاری‌ها، زیرساختی و با نگاه اجرای پروژه‌ها همواره ادامه خواهد داشت.

این مقام مسئول نیز ضمن گرامیداشت مقام شامخ شهدا افزود: دیدار از خانواده معظم شهدا و گلباران مزار پاک این عزیزان که جان خود را فدای نظام کردند از وظایف ما است تا یادآوری شود در مسیر خدمتگزاری باید راه و شیوه آن بزرگواران را الگوی خود قرار دهیم.

غلامرضا حیدری نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار داشت: تحریم‌ها بی‌تأثیر نبوده و وضعیت اعتبارات، مطلوب نیست اما تمام مسئولان و ملت شریف ایرا در تلاش هستند تا پیروزی در مقابل دشمن مقاومت کنند.

بنا بر این گزارش، طیبه سیاوشی، فاطمه اولادقباد و فاطمه ذوالقدر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم حضور داشتند .دیدار با خانواده شهیدان رحمانی و کلنگ زنی فاز جدید مدرسه خیرساز شهید تیموری که منجر به افزایش ۵۱ کلاس می‌شود از دیگر برنامه‌های سفر استاندار تهران به شهرستان شمیرانات بود.