یکشنبه, 22 تیر 99 | 2020 Jul 12 | 08:20:49| {{ weather.name }} {{ weather.description }}
1399-03-25 11:37

یوسف شیخی؛ نائب رئیس شورای اسلامی شهر لواسان:

اجازه یک متر خلاف را هم نخواهیم داد

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری شمرون؛ یوسف شیخی نائب رئیس شورای اسلامی شهر لواسان یکشنبه، 25 خرداد سال جاری با بیان این مطلب، گفت: در زمینه برخورد با ساخت‌وسازهای غیرمجاز با هیچ شخصی تعارف نداریم و اجازه یک متر خلاف را هم نخواهیم داد. 

شیخی افزود: حدود دو ماه است که مجدداً به ترکیب شورا راه یافته‌ایم و در خدمت مردم شریف لواسان هستیم، این سعادت بزرگی است که برای مدت ده سال مطالبات به حق شهروندان را در شورای اسلامی این شهر پیگیری کرده‌ام.

به دلیل مشکلات پیش‌آمده در لواسان در طول چند ماه گذشته، از مردم فهیم و مسئولین شهر لواسان، شهرستان شمیرانات و نهادهای بالادستی تقاضای کمک و مشارکت فعال داریم تا در این‌یک سال باقی‌مانده تلاش کنیم در حد توان بدبینی به وجود آمده در اذهان عمومی را پاک کرده و اعتماد از دست رفته را دوباره به شهرداری و شورا برگردانیم. 

نائب رئیس شورای اسلامی شهر لواسان با اشاره به دلایل طولانی شدن زمان انتخاب شهردار جدید، اظهار داشت: با توجه به شرایط حاکم بر شورا و شهرداری و خلأ مدیریت شهری، تلاش شورا این بود که در اسرع وقت نسبت به تعیین شهردار اقدام کند که در همین راستا نیز، یکی از مدیران شایسته شهرداری لواسان، مسئولیت سرپرستی شهرداری را عهده‌دار شد تا امور شهروندان بیش از این بر زمین نماند.

به‌رغم تمام فشارهای موجود، در انتخاب شهردار سعی کردیم تمام جوانب را بسنجیم و بهترین کاندیدا را برای پست مهم شهرداری انتخاب کنیم که از بین حدود بیست‌نفری که به اشکال مختلف برای این پست اعلام آمادگی کرده بودند، سرانجام به هشت کاندیدای نهایی رسیدیم. طبق زوال معمول با هر یک از این دوستان جلسات متعدد برگزار و سابقه مدیریتی و شهری و برنامه آن‌ها به‌دقت بررسی شد و در پایان جمع‌بندی، به شخص جعفر محمدرضا بیک لواسانی رسیدیم که به استانداری و نهادهای نظارتی معرفی شدند و خوشبختانه چند روزی است که فعالیت خود را در شهرداری آغاز کرده‌اند.

شیخی با اشاره به راه‌اندازی طرح شهردار شب در لواسان، خاطرنشان کرد: پیرو سخنان قبل و به دلیل وقت کم باقی‌مانده، این طرح با هماهنگی شورای اسلامی کلید خورد تا به‌صورت شبانه‌روز و سه شیفت مشکلات پیش آمده در این چند ماه مرتفع شوند تا شاید کمی از بار مطالبات و در نتیجه گرفتاری‌های پیش‌آمده برای مردم بکاهد. 

وی در تشریح اولویت‌های شورای اسلامی و شهرداری لواسان در یک سال پیش رو، عنوان کرد: آنچنان وقتی نداریم که بخواهیم پروژه‌های جدید را شروع کنیم، چون پروژه‌های بی‌شماری در سطح شهر وجود دارند که متأسفانه به دلیل خلأ مدیریت شهری بر زمین مانده‌اند که با توجه به نیاز شهر و مردم، اولویت‌بندی شده‌اند: تکمیل پروژه بلوار روبروی ساختمان شهرداری لواسان، تکمیل آسفالت و اتمام ساخت حدود 300 متر باقی‌مانده در 25 متری محله سبو، رسیدگی به وضعیت آسفالت سطح شهر و حومه، تکمیل پروژه پارک بانوان در محدوده چناربن در خیابان ساحلی، تعمیرات و راه‌اندازی مجدد استخر قائم که تنها مرکز ورزشی درمانی شهر است و ... ازجمله اولویت‌های مهم بنده و همکارانم در شورای اسلامی شهر است. 

نائب رئیس شورای اسلامی شهر لواسان ضمن تأکید بر مشارکت شهروندان در مدیریت شهری، تصریح کرد: از تمام شهروندان عزیز درخواست می‌کنیم در ارائه هرگونه پیشنهاد یا انتقاد سازنده به شورا و شهرداری لحظه‌ای درنگ نکنند، چون این شهروندان هستند که از ظرفیت‌های بی‌شمار این شهر آگاهی کامل دارند و می‌توانند مدیران و نمایندگان خود را یاری کنند. به دلیل همین ضرورت، در نظر داریم هر ده روز یک‌بار، میزبان معتمدین محلات مختلف باشیم تا از نزدیک در جریان مشکلات مردم قرار گیریم و مقرر شده است در هر نشست گزارش رسیدگی به مشکلات جلسه قبل مطرح‌شده و با نمایندگان مردم در میان گذاشته شود. باور کنید این‌یکی دو ماه گذشته به‌اندازه ده سال حضور در شورای اسلامی شهر لواسان از بنده و همکاران دیگر انرژی گرفت شده است.

شیخی تأکید کرد: یکی از نخستین اقدامات شورا در حوزه مدیران شهرداری، رسیدگی به وضعیت معدود مدیران و مسئولینی خواهد بود که کم کاری یا اشتباهاتی انجام داده‌اند، البته با نظر مستقیم شخص شهردار، چون شورا به‌خودی‌خود حق دخالت در امور اجرایی شهرداری را ندارد. متأسفانه در بخش‌های خدمات یا فضای سبز و ... مشکلاتی به وجود آمده است که نیاز به توجه و رسیدگی فوری دارد. 

یکی دیگر از مشکلات مهم شهرداری در طول یکی دو سال گذشته، جذب نیروهای جدید تحت عنوان شرکت حجمی می‌باشد که علاوه بر نیروهای شرکتی (نیکو شهر) بدون در نظر گرفتن نیاز شهر، جذب و برخلاف مقررات قانونی، در پست‌های اداری مشغول به کار شده‌اند، این در حالی است که نیروهایی با 20 سال سابقه هنوز در بخش خدمات شهرداری مشغول به کار هستند. با شهردار مشورت شده است و نتیجه این شد که نیروهای حجمی تعهد داده‌اند که جزو نیروهای خدماتی باشند، در نتیجه مقرر شد، با این همکاران اتمام حجت شود که تنها شرط ادامه کار در شهرداری، برگشت به بخش خدمات و تعهدات اولیه است. بعلاوه، نیروهایی که از شهرهای مجاوری چون ورامین و از طریق سفارش و راه‌های غیرمعمول جذب بدنه‌ی شهرداری شده‌اند نیز باید ترک کار کنند. 

وی با اشاره به موضوع برخورد با ساخت‌وسازهای غیرمجاز در لواسان تصریح کرد: متأسفانه در طول دو سال و نیم گذشته ساخت‌وسازهای غیرمجاز به شدت افزایش‌یافته بود، بنده همیشه با تخریب مخالف بوده‌ام، چون اگر می‌خواهیم ساخت‌وساز غیرمجاز ادامه نیابد، باید از همان ابتدای شروع به ساخت بنا، جلوی این اقدام غیرقانونی گرفته شود تا مجبور نشویم دست به چنین اقداماتی بزنیم که راه چاره نیستند!

مشکل اصلی در این زمینه بیشتر به موضوع سفارش‌ها و نفوذ افراد و شخصیت‌های آشنا بر می‌گردد، اما شورای اسلامی شهر لواسان اعلام می‌دارد که از این پس، حتی اجازه یک متر خلاف را هم نخواهیم داد و به مدد الهی، سفارش هیچ شخصی را قبول نخواهیم کرد. در این حوزه، یکی از مشکلات اصلی، پلیس‌های ساختمان در واحد کنترل نظارت هستند که به زودی برخورد اساسی و جدی صورت خواهد گرفت.

شیخی که همزمان مسئولیت کمیسیون‌های قطع اشجار و ماده 100 شهرداری را هم به عهده دارد، در ادامه ابراز داشت: لازم است از تمام مسئولین شهرستان شمیرانات و استان تهران؛ فرماندار، استاندار و معاونین محترم ایشان، امام‌جمعه لواسانات و دیگر مسئولین برای حمایت‌ها و همکاری‌های بی دریغی که از شورا و شهرداری لواسان کردند، تقدیر و تشکر کنیم.  

نائب رئیس شورای اسلامی شهر لواسان در پایان یادآور شد: بر خلاف شایعاتی که در فضای مجازی منتشر شد، مطمئن باشید که شورای اسلامی شهر لواسان در انتخاب شهردار، زیر بار هیچ‌گونه فشاری نرفت و به‌صورت کاملاً مستقل شهردار این شهر را انتخاب کرد.