یکشنبه, 22 تیر 99 | 2020 Jul 12 | 07:41:10| {{ weather.name }} {{ weather.description }}
1399-03-25 11:48

سرگرد سید امین موسوی، رئیس کلانتری 166 لواسان:

طرح نگهبان محله در لواسان اجرا می‌شود

سرگرد سید امین موسوی اعلام کرد: با توجه به نیازسنجی‌ها و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، از هفته آینده شاهد به‌کارگیری نیروهای انتظامی خصوصی در فضاهای عمومی شهر لواسان خواهیم بود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری شمرون؛ رئیس کلانتری 166 لواسان یکشنبه 25 خرداد سال جاری با اعلام این خبر، اظهار داشت: در راستای افزایش امنیت اجتماعی و پیشگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی، با سه شرکت نیروی انتظامی خصوصی قرارداد منعقدشده است که در مکان‌های پرترافیک شهر لواسان همچون حاشیه سد لتیان و خیابان کمربندی در زمینه‌ی افزایش ضریب امنیت شهر به مردم خدمات‌رسانی خواهند کرد. 

این طرح به‌صورت آزمایشی در مرکز خرید "اسکای سنتر" لواسان به اجرا درآمد که خوشبختانه بازخوردهای بسیار مثبتی نیز دریافت کردیم. این طرح از صبح تا دوازده نیمه‌شب ادامه خواهد داشت.

سرگرد موسوی در تشریح ارزیابی، پیرامون مهم‌ترین آسیب‌های حوزه لواسان افزود: شهروندان لواسان مردمی با اصالت و بی‌نظیر هستند و برای بنده سعادت خدمت در این حوزه همچون یک مدال افتخار باارزش است. 

وی بیان داشت: با توجه به شرایط خاص جغرافیایی، آب و هوایی و وجود منازل مسکونی ویلایی، جمعیت زیادی را چه برای تفریح چه برای سوءاستفاده به‌سوی خود جذب می‌کند که ازجمله در هفته‌های اخیر کاروان موتورسواری هم در این حوزه به راه افتاده است که در نظر داریم با استفاده از مراجع قضایی و نهادهای مسئول این موضوع را سازمان‌دهی کرده و این هم‌وطنان را پاسخگو کنیم.  

رئیس کلانتری 166 لواسان در ادامه عنوان کرد: به دلیل عدم آگاهی مسافران با منطقه به‌خصوص در ایام تعطیل و پایان هفته‌ها با مشکل سرقت مواجه هستیم که در این زمینه نیز مقدمات لازم برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی مختلف و فرهنگ‌سازی در دست انجام است و به‌زودی عملیاتی می‌شود. امیدواریم این اقدام به کاهش محسوس سرقت‌های خرد موجود بیانجامد. 

نگاه فرماندهی محترم نیروی انتظامی تهران بزرگ نسبت به جایگاه و اهمیت مشاوره و آموزش در پیشگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی و حتی پرونده‌های قضایی، کاملاً علمی و به‌روز است، به‌گونه‌ای که تأکید می‌کنند حتی تا حدود 90 درصد پرونده‌ها  قبل از ارجاع به محاکم قضایی، به بخش مشاوره ارجاع شوند. 

وی با اشاره به اقدامات کلانتری 166 لواسان برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، تأکید کرد: از گردنه قوچک (مبدأ ورودی شهر) تا روستای افجه که مسیر زمینی این منطقه است، با کمک و همیاری نیروهای شهرداری لواسان و دیگر دستگاه‌های مسئول، آموزش‌های همگانی لازم برای جلوگیری از تشدید بحران موجود در حال انجام است که در صورت تمرد احتمالی شهروندان، نیروی انتظامی با کمک مقام قضایی ورود خواهد کرد. بعلاوه، مصوب شده است که پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها نیروهای اورژانس، آسیب اجتماعی و اداره ورزش و جوانان در گردنه قوچک گشت زنی خواهند داشت.

سرگرد موسوی افزود: بعلاوه، پروتکل‌های بهداشتی وزارت بهداشت از طریق نیروهای شهرداری و مرکز بهداشت به‌صورت مستمر به مردم و گردشگران آموزش داده و رصد می‌شود و به‌علاوه پیشنهادشده است با کمک شهرداری لواسان تجهیزات بهداشتی و مراقبتی لازم ازجمله ماسک و دستکش و مواد ضدعفونی‌کننده در مبادی ورودی شهر در اختیار مردم قرار گیرد. همچنین، با کمک نیروهای اداره اماکن، اصناف و بهداشت، موضوع بازرسی و نظارت بر مراکز تهیه و توزیع غذا، کافه‌ها، قنادی‌ها و رستوران‌های این حوزه را به‌صورت جدی پیگیری می‌کنیم.   

وی ضمن تأکید بر تعامل سازنده با تمام نهادها و دستگاه‌های لواسان، ابراز داشت: خوشبختانه با تمام نهادها ازجمله ستاد نماز جمعه، حوزه قضایی، شهرداری و دیگر مراکز اجرایی و تصمیم‌گیری ارتباط دوسویه و بسیار مؤثری شکل‌گرفته است. شهردار جدید لواسان نیز به‌صورت کاملاً جهادی وارد میدان کار شده است و از روحیه تعامل و همکاری بسیار بالایی برخوردار هستند. امیدواریم آن‌چنان‌که شایسته شهروندان لواسان است بتوانیم با کمک دیگر دستگاه‌ها خدمات‌رسانی کنیم.   

رئیس کلانتری 166 لواسان تصریح کرد: در زمینه‌ی مبارزه و برخورد با شرایط نامناسب حاکم بر فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی غیرمجاز، چنانچه به شخص حقیقی یا خصوصی مرتبط باشد، در صورت ارائه گزارش و مراجعه به کلانتری، به‌عنوان ضابط قضایی تشکیل پرونده داده و به محاکم قضایی و پلیس فتا ارجاع خواهیم داد. چنانچه شاکی شخص حقیقی یا هر یک از نهادهای عمومی باشد، به‌محض اطلاع، سریعاً به پرونده ورود خواهیم کرد. 

بنا بر این گزارش، سرگرد سید امین موسوی پیش‌ازاین ریاست کلانتری 165 لتیان را به عهده داشته است.