چهارشنبه, 22 مرداد 99 | 2020 Aug 12 | 02:33:03| {{ weather.name }} {{ weather.description }}
1399-05-08 12:37

ترویج فرهنگ زکات در بین کشاورزان و دامداران

رئیس اداره کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان شمیران در دیدار با مدیر جهاد کشاورزی این شهرستان بر ترویج فرهنگ زکات در بین کشاورزان و دامداران منطقه تأکید کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری شمرون؛ به مناسبت هفته جهاد کشاورزی، رئیس اداره کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان شمیران با مدیر جهاد کشاورزی این شهرستان دیدار کرد که در جریان آن، وضعیت پرداخت زکات توسط کشاورزان و دامداران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مسعود ایلکا، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شمیران در این جلسه با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در جهت ترویج امر زکات، گفت: مجموعه جهاد کشاورزی با داشتن مروجین باتجربه به‌عنوان کارشناسان پهنه می‌توانند آموزش‌های لازم را با همکاری کمیته امداد به کشاورزان و دامداران این شهرستان در خصوص زکات واجب و مستحب ارائه کند.

وی افزود: این کارشناسان می‌توانند در دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی ترویجی علاوه بر مشاوره‌هایی که به‌صورت تخصصی درزمینه ی نوع محصول و رعایت اصول فنی به کشاورز می‌دهند، موضوع زکات محصولات را نیز یادآوری کنند.

ایلکا یادآور شد: با توجه به فرمایش مقام عظمای ولایت جهت شرکت در رزمایش کمک مؤمنانه از سوی مسئولین و مردم، بی‌شک پرداخت زکات به‌موقع توسط کشاورزان و دامداران می‌تواند در اقتصاد خانواده‌های کم‌بضاعت و افرادی که به‌خصوص در ایام بیماری کرونا متضرر شده‌اند، نقش مهمی ایفا کند و تا حدودی تسهیلگر زندگی آنان در این ایام شود.

همچنین، حسن محمدی رئیس اداره کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان شمیران ضمن قدردانی از مشارکت مؤثر کشاورزان و دامداران در امر زکات، عنوان کرد: با توجه به ظرفیت‌های خوب موجود در شهرستان شمیران و حضور خیرین در بین کشاورزان و دامداران، می‌توان گام‌های مؤثری درزمینه ی زکات واجب و یا مستحب برداشت.

بنا بر این گزارش، در این نشست مقرر شد کارشناسان مرتبط زکات در جهاد کشاورزی و کمیته امداد با برگزاری جلسات تخصصی با کشاورزان، دامداران، زنبورداران و عشایر، زمینه مشارکت آنان را در پرداخت زکات فراهم کنند.